fbpx
Blue Angel sertifikaat

Soovi korral pakume toodetele ka sertifikaate tõendamaks nende päritolu, tootmisprotsessi puhtust ning loodussõbralikust. Rohkem infot sertifikaatide erinevuse kohta leiad alt. Kui teil on mõni sertifikaat, mida kindlasti sooviksite oma tootele, kirjutage meile ning koos leiame teile sobivate sertifikaatidega tooted. Nimekiri täieneb jooksvalt. 

Taaskasutatud kile – Blue Angel sertifikaadiga toodetud taaskasutatud kile on vähemalt 80% ulatuses toodetud ümbertöödeldud plastikust ning nende tootmisel on piiratud saasteainete hulka. 

Papp – Võrreldes teiste papist toodetega on Blue Angel sertifikaadiga papptooted toodetud vanapaberist ning selle käigus on mõju ökosüsteemile oluliselt parem. Lisaks majandatakse ökoloogiliselt tootmises kasutatavaid ressursse, heitvee koguseid, vett ja energiat.

Kangas – Blue Angel sertifikaadiga toodetud kangast tootmisel kontrollitakse saasteainete hulka regulaarselt ning järgitakse keskkonnasõbraliku tootmise tava. Lisaks on toormaterjali kogumisele ja lõpptootmisele seatud sotsiaalsed kriteeriumid. 

I’m greenTM polüetüleen on suhkruroost toodetud plastik. Erinevalt traditsioonilisest polüetüleenist (mille tootmiseks kasutatakse fossiilse päritoluga tooraineid nagu naftat või looduslikku gaasi) kasutatakse I’m greenTM tootmiseks taastuvat toorainet, milleks on suhkruroog. Tänu sellele on I’m greenTM toomisel madalad kasvuhoonegaaside emissioonid. I’m greenTM toodete eelised on: 100% ümbertöödeldavad, taaskasutatavad, väiksem ökoloogiline jalajälg, saadaval erineva paksusega kiled, ei erine omadustelt traditsioonilistest kiledest, võimalus printida kuni 8 värviga. 

Komposteerimine aitab vähendada orgaaniliste jäätmete kogust märgatavalt omades samal ajal kasulikke omadusi, mida saab hiljem kasutada põllumajanduslikel eesmärkidel. Umbes 50% kõigist majapidamisjäätmetest koosneb orgaanilisest materjalist. Pakendid ja tooted, millele on omistatud  OK compost INDUSTRIAL sertifikaat, on biolagunevad industriaalsetes komposteerimistehastes. Nende hulka kuuluvad kõik materjalid, tindid ja lisandid. Tooted OK compost INDUSTRIAL sertifikaadiga on vastavuses Euroopa Liidu Pakendamise Direktiiviga. 

Reklamatsiooni vorm lae alla siit