Paberkotte tellides on oluline jälgida mitmeid faktoreid – trükk, mõõdud, materjal ja muidugi sangad. Segadusse võib ajada ka erinevate tootjate ja edasimüüjate erinev nimekasutus – pabernöörsangad ja nöörsangad näiteks on üksteisest täiesti erinevad. Tellides sangadega paberkotid on tavaliselt valikus kuus erinevat sanga. Saame nendega lähemalt tuttavaks.
Nöörsangad on populaarne valik just kinkekottide puhul oma laia värvivaliku ning ka materjalide poolest. Sangad kinnitatakse koti külge käsitsi ning seda saab teha kahel viisil:
Nöörsangad omakorda jagunevad PP-sangadeks ja puuvillasteks (cotton) sangadeks.
PP-sangad on valmistatud polüpropüleenist, mis tõttu on nad väga tugevad ning vastupidavad. Sangade pealispind on sile ning värvid on sangade puhul erksad ning silmatorkavad. PP-sangade puhul võib üksikuid kiude välja turritada, kuna kokku on põimitud erineva pikkusega kiud.
Puuvillased sangad tunduvad käe all naturaalsemad ning pehmemad. Nad on ka pisut elastsemad ning sangade struktuur on pisut teine võrreldes PP-sangadega. Sangade värvid on pisut tuhmimad, kuna nende pealispind ei ole läikiv nagu PP-sangadel.
Satiinsangad on kõige siidjama pealispinnaga ning luksuslik valik kinkekottidele. Sangadel on lai värvivalik ning sangade pikkust saab toota vastavalt kliendi soovile. Tihti kutsutakse satiinsangu ka siidsangadeks või paelsangadeks. Satiinsangad kinnitatakse koti külge kahel viisil:
Nagu ka nöörsangade puhul, kinnitatakse sangad paberkottide külge käsitsi, mistõttu kutsuvad paljud neid ka käsitööna valminud kottideks.
Keerutatud sangad on toodetud paberist, mis muudab kogu koti ümbertöödeldavaks. Suuremate tellimuste (20 000 tk) puhul on võimalik muuta ka sanga värvust, kuid üldiselt on sangad kotiga sama värvi (trükiga koti puhul tooriku värv). Sellisel juhul oleks mõistlikum valida nöörsangad, millel on lai värvivalik ka väiksemate koguste puhul.
Keerutatud sangu kutsutakse ka paberist nöörsangadeks, spiraalsangadeks või spiraal/nöör pabersangadeks. Keerutatud sangad on suhteliselt tugevad, kuid sobilikumad just kergemate toodete puhul (raskuseid kandes võivad need hakata kätt soonima). Populaarne valik riidepoodidel, suveniirikaupustel ning teistel pisitooteid müüvatel ettevõtetel.
Lamedad paberist sangad on sarnaselt keerutatud sangadele ümbertöödeldavad. Populaarseim valik just toidupoodide, restoranide ja kohvikute kaasamüügi puhul. Tänu oma heale disainile on lamedate sangadega paberkotte mugav käes hoida ka suuremate raskuste kandmisel.
Nagu keerutatud sangade puhul on lamedaid sangu tellida eri värvidega, kuid seda samuti suurtest kogustest (100 000 tk). Üldiselt on sangad siiski pruunid või valged, vastavalt valitud toorikule.
Grosgrain sangad, tihtipeale liigitatud koos satiinsangade ja herringbonega paelsangade alla, on väga tugevad ja vastupidavad sangad. Grosgrain on valmistatud polüestrist, mistõttu nad hoiavad oma kuju ka pärast pikka kastutust ning erinevalt satiinsangast, ei määrdu nii kergesti. Grosgrain sanga tunneb ära just tema iseloomulike triipude järgi, mis on tema punumisel tekkinud. Grosgrain sangade värvivalik on lai ning neid on võimalik tellida ka erinevate laiustega.
Nagu grosgrain ja satiinsangade puhul, kutsutakse herringbone sangasid samuti paelsangadeks. Erinevalt grosgrain paelast on herringbone valmistatud puuvillast, mis muudab ta sarnaselt puuvillastele nöörsangadele pehmemaks. Sangade värvivalik on lai ning neid on võimalik tellida erinevate pikkuste ning laiustega.
Sangade valimisel tuleb põhjalikult läbi mõelda, mis raskuseid kott hakkab kandma, milline materjal haakub brändiga ning kuidas kliendid eelistaksid kotti kanda (suurte kottide puhul näiteks õlal). Kaaludes neid faktoreid saate leida just selle õige sanga oma paberkotile.
Kui õiged sangad on leitud, siis loe ka kuidas oma pakendeid sel aastal planeerida või vaata lisaks ka PaperPak blogist. Plaanid tehtud? Siis ootame sinu päringut e-mailile või täida meie päringuvorm.