Koju on kogunenud hulk paberkotte erinevatest restoranidest ja toidupoodidest? Need võtavad kodus niisama ruumi aga Ära ei raatsi ka visata?
Selle jaoks oleme kirja pannud mõned ideed, mida nendest meisterada:
RAAMATU ÜMBRISED- Üks praktiline paberkottide taaskasutus viis septembriks. Lõigake paberkott lahti mööda murdejooni nii, et saaksite sellest ristküliku. Asetage raamat paberile ja voltige see raamatu ümber. Paberkotil oleva logo võite jätta peitu või kui on äge disain, siis miks mitte seda ära kasutada!? Samuti võib ise kaunistada joonistuste või näiteks kleebistega.
TÄITEMATERJAL TRANSPORDI- JA KOLIMISKASTIDESSE- Mässige paberkotid habraste ja purunevate esemete ümber, et need turvaliselt kohale toimetada ja säilitada.
KINKEPABER- Lihtsalt lõigake kott lahti, et saaksite sellest ristküliku ja pakkige kingitused sinna sisse. Pange ilus pael ümber ja ongi kinkimiseks valmis!
(NIME)SILDID KINGITUSTELE- Lõigake paberkotist välja sobiva suurusega sildid, tehke augurauaga auk sisse ja pange pael läbi, kirjutage nimi või mõned ilusad soovid peale ning kinnitage kingituse külge.
KAMINASÜTITAJAD- Lõigake paberkotist välja 10-15cm suurused ringid. Lõigake ringist spiraal ning seejärel alustades välimisest otsast keerake spiraal tihedalt kokku. Kastke need küünlavaha (väga hea variant kasutada ära vanade küünalde jäägid) või mesilasvaha sisse, laske kuivada ning hoiustage karbis. Saate neid mugavalt kasutada kamina või grilli süütamiseks.
KÄSITÖÖLAUA KAITSE- Laotage laste käsitööprojektide alla kott või kaks, et hoida laud puhtana.
PÕRANDAKAITSE- Kui olete kodus tegemas värvimistöid, siis lõigake paberkotid lahti ja laotage need maha, et kaitsta põrandat värvipritsmete eest.
TOESTUS SAABASTESSE- Keerake paberkotid rulli ja asetage need oma kõrge säärega saabastesse, et neid vormis hoida.
AITA PUUVILJADEL KIIREMINI KÜPSEKS SAADA- teatud tüüpi puuviljadel saab aidata kiiremini küpseks saada hoides neid paberkotis! See toimib banaanide, pirnide, virsikute, avokaado jt puhul. Asetage puuviljad lihtsalt kotti, sulgege koti ülaosa ja laske nendel päev võikaks olla. Puuviljad eraldavad aja jooksul etüleengaasi ja paberkott hoiab gaasi kinni, mis aitab neil kiiremimi küpseda. (NB! See ei toimi kilekotis, sest plast hoiab ka niiskust kinni ja põhjustab viljade mädanemist.)
LILLEPOTI ÜMRIS- Võtke paberkott ja kortsutage ära. Vajadusel korrake seda protsessi kuni soovitud tekstuur on saavutatud. Keerake paberkott ümber, nii et logo jääb sissepoole. Voltige paberkoti ülemised servad õrnalt alla. Jätkake servade rullimist kuni paberkott on teie potitaimele sobivas kõrguses. Soovi korral kaunista kott nööri ja lindiga.
VÄLTIGE UMBROHU TEKKIMIST PEENARDEL- Enne komposti või multšiga katmist asetage oma taimede ümber olevale mullale tavalised (ilma värvita) paberkotid. See lisab teie taimedele täiendava umbrohutõrje kihi.
Loodame, et saite vahvaid ideid meisterdamiseks.
Ning kui soovite uusi pakendeid või hüva nõu nende osas, siis ootame kirju e-mailile või täida meie päringuvorm.